Рівненська спеціалізована

школа І-ІІІ ступенів №15

Бібліотечна служба

                                             

                                        Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали "дім життя",

"притулок мудрості", "аптека для душі"

В.Сухомлинський  

Ми раді вітати Вас на сторінці шкільної бібліотеки

     Сподіваємося, що ви станете постійними відвідувачами нашої сторінки, а пошук необхідної інформації для вас завжди буде успішним. Тому головна мета бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Наша бібліотека це культурно-освітній, пізнавальний, інформаційний та виховний центр, яка працює під девізом «Хто володіє інформацією, той досягає успіху!».  У своїй роботі керується законодавчо-нормативними документами: Законом України "Про бібліотеку та бібліотечну справу"; «Положенням про шкільну бібліотеку», Законом України «Про освіту».

    Вагоме місце в роботі шкільної бібліотеки займає популяризація книг різної тематики та залучення учнів до читання. З метою підвищення інтересу учнів до читання, ефективного користування книжковим фондом, розширення світогляду школярів та розвитку бережливого ставлення до книги бібліотекарями впроваджуються інноваційні форми роботи для учнів різних вікових категорій: літературний колаж «Твій улюблений казковий герой», зустрічі з письменниками Рівненщини: О.Медвєдєвою, П.Велесиком, М.Тимчаком. Постійними гостями шкільної бібліотеки є працівники обласної дитячої бібліотеки. Згідно з  планом роботи бібліотеки організовуються книжкові виставки, фотовиставки, тематичні полички; випускаються вісники до знаменних та пам’ятних дат; проводяться уроки  бібліотечно-бібліографічної грамотності для учнів 1-11-их класів. Користуються популярністю у читачів  і тематичні папки з цікавими добірками: «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», «Історія писемності», «Загадкова планета» тощо. Проблема над якою працюють бібліотекарі: «Формування читацької культури і компетентності школярів».

"Беру тебе, як скарб,                                                                                          "Є на світі братерство прекрасне. Неспокійних любителів книг,

  в пісенній вроді з джерел, що не міліють у народі".                                    Їм підвладне минуле й сучасне

                                                                                                           Перед ними - сто тисяч доріг"

У нашій бібліотеці можна:

 • вибрати цікаву книгу;
 • почитати журнали та енциклопедії;
 • розповісти про книгу, яка сподобалася;
 • підготувати доповідь, повідомлення;
 • виконати домашнє завдання

 

 Основні завдання роботи шкільної бібліотеки:

-  виховувати бажання самостійно розширювати обсяг знань;

-  навчити користуватися різноманітними джерелами інформації;

-  сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів;

-  удосконалювати інформаційно-бібліографічне обслуговування юних читачів;

-  організовувати масові заходи: книжкові виставки, огляди і презентації книг, дні: Казок, Дитячої поезії, Цікавого журналу, Днів Інформації ; Тижня дитячого і юнацького читання;

-  формувати національну свідомість, характер, моральні якості;

-  всебічно сприяти підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів, шляхом пропаганди педагогічної літератури  і інформації про неї.

-  здійснювати керівництво позакласним читанням учнів;

-  йти в ногу з часом, залишаючись носіем «прекрасного, доброго, вічного», виконуючи інформаційну функцію у тісному зв᾿язку з виховною, естетичною і культурологічною.

Паспорт бібліотеки школи:

Назва закладу:Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 Рівненської міської ради
Адреса: м.Рівне, вул. Пушкіна, 17

Директор закладу: Істоміна Світлана Ярославівна

Завідувач бібліотекою: Савчук Лілія Миколаївна

Бібліотекар: Цяпуста Галина Миколаївна

Рік заснування1960р.

 Загальні відомості про бібліотеку

Місце розташування бібліотеки (поверх) : 1-й  поверх

Загальна площа - 95 м2

Наявність книгосховища, читального залу  поєднаний з абонементом 
Кількість посадочних місць – 10

 Графік роботи бібліотеки

 

щоденно:                   -08:00 – 16:30

 обідня перерва        - 13:00 – 13:30

 субота, неділя:          вихідний

 

Основні показники діяльності бібліотеки 

 • бібліотечний фонд – 28979 примірників;
 • фонд підручників та навчальних посібників – 17199 примірників;
 • кількість читачів – 963;
 • учнів – 913;
 • вчителів – 50;
 • кількість відвідувань - 4162

 

 

 

Іде весна, іде ясна,

Мов квітка розвилася,

І спогад нам несе вона

Про віщого Тараса

              Л. Храплива

П'ятнашка читає Шевченка

      Кожної весни на початку березня в нашій країні вшановують пам᾿ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. У Рівненській  спеціалізованій  школі  І-ІІІ ступенів №15 уже стало традицією відзначати Шевченківські  дні. У цьому році було проведено флешмоб «П᾿ятнашка читає Шевченка». В бібліотеці організовано виставку літератури «Великий Кобзар». Юні поети, учні 3-Б класу, виразно декламували вірші Т.Г. Шевченка. Не відкладайте на потім, познайомтесь вже сьогодні ближче із українцем, ім᾿я якого відоме в усьому світі! Прочитайте від початку і до кінця Кобзаря разом із батьками. І ви відкриєте Шевченка по-новому.

 

 

 

З 26-30 березня 2018 в СпШ №15 пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Робота предметного тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності учнів, були цікавими, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку.

Під час проведення тижня в шкільній бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Книги-ювіляри 2018 року». Учні 2-их класів переглянули документальний фільм «Як твориться книга». Активними учасниками конкурсу малюнків «Книга моєї мрії» були учні 2 – 4-их класів.

29.03.2018р. для третьокласників бібліотекарем Цяпустою Г.М. організовано зустріч з дитячою поетесою Вірою Миколаївною  Правоторовою. Діти продекламували вірші з перших двох збірок поетеси: «Віршенята і віршики з оксамитової торбинки», «Веселі віршики з мальованого глека». Творам авторки притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні. Поетеса презентувала нову збірку «Віршики та оповідки з бабусиної валізки». Діти із захопленням слухали вірші у виконанні авторки, пронизані добром, милосердям, ніжною мрією і фантазією. Це видання запрошує дітей у барвистий світ, наповнений добротою та радістю. Вони пробуджують яскраву уяву дитини, дають поштовх для творчого розвитку, прищеплюють любов до рідного слова. Зі словами вдячності про зустріч виступила заступник директора з навчально-виховної роботи  початкової школи Сорокіна Ольга Іванівна.

 

 

30 березня в актовій залі школи зав. бібліотекою Савчук Л.М. організувала зустріч учнів 7-их класів із журналістом, членом Спілки письменників України, творцем креативних книжок Медведєвою Оленою Анатоліївною. Захоплення глядачів викликав вишитий О. Медведєвою «Кобзар».

 

Відома майстриня презентувала вишиту книгу поезій Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку». О. Медведєва працювала над цим шедевром впродовж двох років, й до дня народження поетеси нарешті завершила роботу. Книга складається з 34 сторінок, на яких на світло-зеленому полотні технікою стебнівка вишиті 72 поезії. Щодо назви книги, то майстриня зазначила, що мальви - це символ найдорожчого: любові до рідної землі, до народу, до батьківської хати. Мальва уособлює духовне коріння людини. І хоч потрапила квітка до нас із Південної Азії, прижилась і стала рідною, як у поезії Ліни Костенко «Ну що мені магнолії, агави? Я поцілую мальву у щоку». А тому мальви тут і на обкладинці, і на форзаці, і на сторінках книги. Олена Анатоліївна поділилася планами на майбутнє – наступною книгою, яку вона запланувала вишити, буде «Лісова пісня» Лесі Українки.

Учні та вчителі з цікавістю розглядали книгу, не торкаючись руками і дивуючись людському таланту. Побажали майстрині здоров’я та натхнення для створення нових шедеврів.

 

 

Всеукраїнський місячник

шкільних бібліотек  у Рівненській Сп.Ш №15

     Учні нашої школи з 01 по 31 жовтня 2018 року брали активну участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який проходив під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини". В цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя  Сухомлинського.   Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.  «Людина, – любив повторювати В.О. Сухомлинський, –  народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб залишити після себе слід вічний». Ці слова можна справедливо віднести і до самого педагога.

    Під час Всеукраїнського місячника були організовані різні заходи, а саме:

 • книжкова виставка «Великий педагог, великий Добротворець»  (до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського);
 • бесіди «Дітям про В.О. Сухомлинського (2-В клас), «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського» (3-Б клас);
 • тиждень родинного читання «Я прочитаю тобі казку» (діти читали батькам казки В.О. Сухомлинського);
 • тематична книжкова виставка «Від книжки до творчості» (2-4 класи);
 • літературна подорож з учнями 4-Б класу «Казковий світ Василя Сухомлинського»

   

   З  4 - 11 03 2019 року в бібліотеці Сп Ш.№ 15 м. Рівного проведено тиждень, приурочений 205-ій річниці від дня народження генія української нації Т. Г. Шевченка.

    Під час тижня були проведені різні заходи, а саме:

 • Книжкова виставка «Нетлінне слово».
 • Інформаційна хвилинка «Незабутній Шевченко».
 • Виставка малюнків до творів Шевченка «Ми тебе не забули, Тарасе!» - 3-Б клас.
 • Конкурс виразного читання «Якби ти нас, Тарасе, чув…» - 3-Б клас.
 • Літературна вікторина «Шлях до Кобзаря» - 5-А клас.

 

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

«Книга розкривається – мандрівка починається»

      З 18.03.2019р. по 25.03.2019р. в Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15  пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Книга розкривається – мандрівка починається». Протягом тижня бібліотекарем школи Цяпустою Г.М. були проведені такі масові заходи:

 • «День нових книг» - 3-4 класи
 • Вікторина «Хто казки гарно читає – той і відгадає» - 1 класи
 • «З криниці народної творчості» - конкурс прислів᾿їв та приказок – 2-В клас
 • «Книга відкриває світ» - година спілкування - 5-Б клас
 • Книжкова виставка «Читацькі симпатії

    19 березня в актовій залі школи надзвичайно весело пройшла зустріч учнів 3-х класів із сучасною дитячою письменницею Рівненщини Іванною Григорівною Голуб.   Письменниця презентувала  книги «П᾿ять сонячних казок» та «Матусині віршики». Діти із захопленням слухали вірші, казки у виконанні авторки, які пронизані добром,  ніжною мрією,  фантазією, теплотою, добром. Зустріч вийшла цікавою та душевною. Учні побажали знову зустрітися з гостею.

      Учні 2-3 класів були активними учасниками конкурсу малюнків «Ми читаємо і малюємо».

    Тиждень дитячого читання закінчився і наша бібліотека чекає на юних відвідувачів, щоб знову відправитись у нові, цікаві та захоплюючі подорожі по безмежній Книжковій країні, де кожен читач відчує себе бажаним гостем.

    

 

2019-2020 навчальний рік

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у Сп.Ш № 15

Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек , який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».Упродовж місячника бібліотека стала тим культурно-освітнім центром, у якому всі отримали змогу не лише обрати для читання літературу чи переглянути періодику, а й взяти участь у різноманітних просвітницьких акціях . За цей час, з 01.10-31.10.2019 року, у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15  було проведено чимало цікавих та змістовних заходів , а саме:

Бесіда «Як виховати творчого читача ?» - 6-Б клас

Читацький марафон «Читаємо без зупинки » - 3-В клас

        

Подорож «Казковий світ бібліотеки » - екскурсія 2-В класу в ОДБ

Конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей » 2-3 класи

Виставка нової літератури «Книжкова алея»

Екскурсія першокласників до бібліотеки «Школяриками ми стали до бібліотеки завітали»

 

До 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка

"Всеволод Нестайко - талановитий майстер веселих книг"

  30 січня 2020 року в бібліотеці Сп.Ш № 15 відбулися заходи до 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка  –  українського письменника, класика сучасної української дитячої літератури. Всеволод Нестайко – унікальне явище в історичній долі української книжки: він єдиний із прозаїків, які писали тільки для дітей упродовж більше ніж півстоліття залишається не лише найчастіше друкованим тиражованим автором, а й найбільше читаним і реально затребуваним. Його твори ввійшли до шкільної програми і відзначені численними преміями та нагородами. На творах В.З. Нестайка, наповнених добром та гумором, виросло кілька поколінь читачів.

  Бібліотекарем Цяпустою Г.М. разом із класними керівниками було проведено такі заходи: бесіда «Всеволод Нестайко – сонячний казкар» (4-В клас, класний керівник Хомич Н.І.), літературна година  «Сонячна усмішка в казковому світі» (6-Б клас, класний керівник Бекеша І.В.), огляд літератури книжково-ілюстративної виставки «Мандрівка у Країну Дитинства». Захід супроводжувався мультимедійною презентацією про життя та творчість українського дитячого письменника.

 

«Крути – символ українського патріотизму»

  29 січня 2020 року відзначається 102 річниця трагедії під Крутами, де у 1918 році у  нерівному бою з більшовицькими військами полягли більше трьохсот захисників Української Народної Республіки. Шкільним бібліотекарем Цяпустою Г.М. для молодших школярів було проведено годину патріотичного виховання «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». (2-В клас, класний керівник Антонюк О.О., 2-Г клас, класний керівник Саковська А.І.). Для учнів 5-Б класу (класний керівник Почтова О.В.), 6-Б класу (класний керівник Бекеша І.В.) проведена година спілкування «Їх імена у пам’яті живуть». Оформлено тематичну виставку «Пам’ятаймо Крути». Всі проведені заходи були спрямовані на виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини та пам’яті про тих, хто відстоював свободу і незалежність України.

 

 

 

20 лютого – День  Героїв Небесної Сотні

   20 лютого – особлива дата, День  Героїв Небесної Сотні. В цей день з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини у 2-В та 2-Г класах класними керівниками Антонюк О. О.,  Саковською А. І. та бібліотекарем школи Цяпустою Г.М. було проведено годину пам’яті  «Вони завжди у наших серцях» та оформлено тематичну виставку «Небесна сотня». Завдяки заходу діти не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й своєю дитячою душею відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, які в пам’яті нащадків житимуть вічно. Хочеться вірити, що «чорні сторінки» української історії стануть повчальними для підростаючого покоління, а подвиги героїв спонукатимуть молодь не розтрачати свої сили на порожнє, а плекати в собі почуття гідності, патріотизму.

 

                                                                                                   Тематична виставка «Небесна сотня»

 

 

На хвилях Шевченківських поезій

 З нагоди святкування Міжнародного Дня рідної мови у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 відбувся конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка серед учнів 1-4 класів. Серед 18 декламаторів журі визначило найкращих: Береза Максим (1-Г клас), Процюк Вероніка (2-А клас), Левченко Софія (3-Б клас), Степанчук Ангеліна (3-В клас), Мігаль Антон (3-А клас), Марченко Володимир (4-Г клас), Казначеєва Єлизавета (4-В клас), які проведуть майстер-клас з виразного читання поезій Кобзаря 06.03.2020р. для всіх учнів початкових класів.