Рівненська спеціалізована

школа І-ІІІ ступенів №15

Бібліотечна служба

                                             

                                        Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали "дім життя",

"притулок мудрості", "аптека для душі"

В.Сухомлинський  

Ми раді вітати Вас на сторінці шкільної бібліотеки

     Сподіваємося, що ви станете постійними відвідувачами нашої сторінки, а пошук необхідної інформації для вас завжди буде успішним. Тому головна мета бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Наша бібліотека це культурно-освітній, пізнавальний, інформаційний та виховний центр, яка працює під девізом «Хто володіє інформацією, той досягає успіху!».  У своїй роботі керується законодавчо-нормативними документами: Законом України "Про бібліотеку та бібліотечну справу"; «Положенням про шкільну бібліотеку», Законом України «Про освіту».

    Вагоме місце в роботі шкільної бібліотеки займає популяризація книг різної тематики та залучення учнів до читання. З метою підвищення інтересу учнів до читання, ефективного користування книжковим фондом, розширення світогляду школярів та розвитку бережливого ставлення до книги бібліотекарями впроваджуються інноваційні форми роботи для учнів різних вікових категорій: літературний колаж «Твій улюблений казковий герой», зустрічі з письменниками Рівненщини: О.Медвєдєвою, П.Велесиком, М.Тимчаком. Постійними гостями шкільної бібліотеки є працівники обласної дитячої бібліотеки. Згідно з  планом роботи бібліотеки організовуються книжкові виставки, фотовиставки, тематичні полички; випускаються вісники до знаменних та пам’ятних дат; проводяться уроки  бібліотечно-бібліографічної грамотності для учнів 1-11-их класів. Користуються популярністю у читачів  і тематичні папки з цікавими добірками: «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», «Історія писемності», «Загадкова планета» тощо. Проблема над якою працюють бібліотекарі: «Формування читацької культури і компетентності школярів».

"Беру тебе, як скарб,                                                                                          "Є на світі братерство прекрасне. Неспокійних любителів книг,

  в пісенній вроді з джерел, що не міліють у народі".                                    Їм підвладне минуле й сучасне

                                                                                                           Перед ними - сто тисяч доріг"

У нашій бібліотеці можна:

 • вибрати цікаву книгу;
 • почитати журнали та енциклопедії;
 • розповісти про книгу, яка сподобалася;
 • підготувати доповідь, повідомлення;
 • виконати домашнє завдання

 

 Основні завдання роботи шкільної бібліотеки:

-  виховувати бажання самостійно розширювати обсяг знань;

-  навчити користуватися різноманітними джерелами інформації;

-  сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів;

-  удосконалювати інформаційно-бібліографічне обслуговування юних читачів;

-  організовувати масові заходи: книжкові виставки, огляди і презентації книг, дні: Казок, Дитячої поезії, Цікавого журналу, Днів Інформації ; Тижня дитячого і юнацького читання;

-  формувати національну свідомість, характер, моральні якості;

-  всебічно сприяти підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів, шляхом пропаганди педагогічної літератури  і інформації про неї.

-  здійснювати керівництво позакласним читанням учнів;

-  йти в ногу з часом, залишаючись носіем «прекрасного, доброго, вічного», виконуючи інформаційну функцію у тісному зв᾿язку з виховною, естетичною і культурологічною.

Паспорт бібліотеки школи:

Назва закладу:Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 Рівненської міської ради
Адреса: м.Рівне, вул. Пушкіна, 17

Директор закладу: Істоміна Світлана Ярославівна

Завідувач бібліотекою: Савчук Лілія Миколаївна

Бібліотекар: Цяпуста Галина Миколаївна

Рік заснування1960р.

 Загальні відомості про бібліотеку

Місце розташування бібліотеки (поверх) : 1-й  поверх

Загальна площа - 95 м2

Наявність книгосховища, читального залу  поєднаний з абонементом 
Кількість посадочних місць – 10

 Графік роботи бібліотеки

 

щоденно:                   -08:00 – 16:30

 обідня перерва        - 13:00 – 13:30

 субота, неділя:          вихідний

 

Основні показники діяльності бібліотеки 

 • бібліотечний фонд – 28979 примірників;
 • фонд підручників та навчальних посібників – 17199 примірників;
 • кількість читачів – 963;
 • учнів – 913;
 • вчителів – 50;
 • кількість відвідувань - 4162

 

 

 

Іде весна, іде ясна,

Мов квітка розвилася,

І спогад нам несе вона

Про віщого Тараса

              Л. Храплива

П'ятнашка читає Шевченка

      Кожної весни на початку березня в нашій країні вшановують пам᾿ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. У Рівненській  спеціалізованій  школі  І-ІІІ ступенів №15 уже стало традицією відзначати Шевченківські  дні. У цьому році було проведено флешмоб «П᾿ятнашка читає Шевченка». В бібліотеці організовано виставку літератури «Великий Кобзар». Юні поети, учні 3-Б класу, виразно декламували вірші Т.Г. Шевченка. Не відкладайте на потім, познайомтесь вже сьогодні ближче із українцем, ім᾿я якого відоме в усьому світі! Прочитайте від початку і до кінця Кобзаря разом із батьками. І ви відкриєте Шевченка по-новому.

 

 

 

З 26-30 березня 2018 в СпШ №15 пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Робота предметного тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності учнів, були цікавими, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку.

Під час проведення тижня в шкільній бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Книги-ювіляри 2018 року». Учні 2-их класів переглянули документальний фільм «Як твориться книга». Активними учасниками конкурсу малюнків «Книга моєї мрії» були учні 2 – 4-их класів.

29.03.2018р. для третьокласників бібліотекарем Цяпустою Г.М. організовано зустріч з дитячою поетесою Вірою Миколаївною  Правоторовою. Діти продекламували вірші з перших двох збірок поетеси: «Віршенята і віршики з оксамитової торбинки», «Веселі віршики з мальованого глека». Творам авторки притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні. Поетеса презентувала нову збірку «Віршики та оповідки з бабусиної валізки». Діти із захопленням слухали вірші у виконанні авторки, пронизані добром, милосердям, ніжною мрією і фантазією. Це видання запрошує дітей у барвистий світ, наповнений добротою та радістю. Вони пробуджують яскраву уяву дитини, дають поштовх для творчого розвитку, прищеплюють любов до рідного слова. Зі словами вдячності про зустріч виступила заступник директора з навчально-виховної роботи  початкової школи Сорокіна Ольга Іванівна.

 

 

30 березня в актовій залі школи зав. бібліотекою Савчук Л.М. організувала зустріч учнів 7-их класів із журналістом, членом Спілки письменників України, творцем креативних книжок Медведєвою Оленою Анатоліївною. Захоплення глядачів викликав вишитий О. Медведєвою «Кобзар».

 

Відома майстриня презентувала вишиту книгу поезій Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку». О. Медведєва працювала над цим шедевром впродовж двох років, й до дня народження поетеси нарешті завершила роботу. Книга складається з 34 сторінок, на яких на світло-зеленому полотні технікою стебнівка вишиті 72 поезії. Щодо назви книги, то майстриня зазначила, що мальви - це символ найдорожчого: любові до рідної землі, до народу, до батьківської хати. Мальва уособлює духовне коріння людини. І хоч потрапила квітка до нас із Південної Азії, прижилась і стала рідною, як у поезії Ліни Костенко «Ну що мені магнолії, агави? Я поцілую мальву у щоку». А тому мальви тут і на обкладинці, і на форзаці, і на сторінках книги. Олена Анатоліївна поділилася планами на майбутнє – наступною книгою, яку вона запланувала вишити, буде «Лісова пісня» Лесі Українки.

Учні та вчителі з цікавістю розглядали книгу, не торкаючись руками і дивуючись людському таланту. Побажали майстрині здоров’я та натхнення для створення нових шедеврів.

 

 

Всеукраїнський місячник

шкільних бібліотек  у Рівненській Сп.Ш №15

     Учні нашої школи з 01 по 31 жовтня 2018 року брали активну участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який проходив під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини". В цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя  Сухомлинського.   Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.  «Людина, – любив повторювати В.О. Сухомлинський, –  народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб залишити після себе слід вічний». Ці слова можна справедливо віднести і до самого педагога.

    Під час Всеукраїнського місячника були організовані різні заходи, а саме:

 • книжкова виставка «Великий педагог, великий Добротворець»  (до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського);
 • бесіди «Дітям про В.О. Сухомлинського (2-В клас), «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського» (3-Б клас);
 • тиждень родинного читання «Я прочитаю тобі казку» (діти читали батькам казки В.О. Сухомлинського);
 • тематична книжкова виставка «Від книжки до творчості» (2-4 класи);
 • літературна подорож з учнями 4-Б класу «Казковий світ Василя Сухомлинського»

   

   З  4 - 11 03 2019 року в бібліотеці Сп Ш.№ 15 м. Рівного проведено тиждень, приурочений 205-ій річниці від дня народження генія української нації Т. Г. Шевченка.

    Під час тижня були проведені різні заходи, а саме:

 • Книжкова виставка «Нетлінне слово».
 • Інформаційна хвилинка «Незабутній Шевченко».
 • Виставка малюнків до творів Шевченка «Ми тебе не забули, Тарасе!» - 3-Б клас.
 • Конкурс виразного читання «Якби ти нас, Тарасе, чув…» - 3-Б клас.
 • Літературна вікторина «Шлях до Кобзаря» - 5-А клас.

 

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

«Книга розкривається – мандрівка починається»

      З 18.03.2019р. по 25.03.2019р. в Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15  пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Книга розкривається – мандрівка починається». Протягом тижня бібліотекарем школи Цяпустою Г.М. були проведені такі масові заходи:

 • «День нових книг» - 3-4 класи
 • Вікторина «Хто казки гарно читає – той і відгадає» - 1 класи
 • «З криниці народної творчості» - конкурс прислів᾿їв та приказок – 2-В клас
 • «Книга відкриває світ» - година спілкування - 5-Б клас
 • Книжкова виставка «Читацькі симпатії

    19 березня в актовій залі школи надзвичайно весело пройшла зустріч учнів 3-х класів із сучасною дитячою письменницею Рівненщини Іванною Григорівною Голуб.   Письменниця презентувала  книги «П᾿ять сонячних казок» та «Матусині віршики». Діти із захопленням слухали вірші, казки у виконанні авторки, які пронизані добром,  ніжною мрією,  фантазією, теплотою, добром. Зустріч вийшла цікавою та душевною. Учні побажали знову зустрітися з гостею.

      Учні 2-3 класів були активними учасниками конкурсу малюнків «Ми читаємо і малюємо».

    Тиждень дитячого читання закінчився і наша бібліотека чекає на юних відвідувачів, щоб знову відправитись у нові, цікаві та захоплюючі подорожі по безмежній Книжковій країні, де кожен читач відчує себе бажаним гостем.

    

 

2019-2020 навчальний рік

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у Сп.Ш № 15

Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек , який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».Упродовж місячника бібліотека стала тим культурно-освітнім центром, у якому всі отримали змогу не лише обрати для читання літературу чи переглянути періодику, а й взяти участь у різноманітних просвітницьких акціях . За цей час, з 01.10-31.10.2019 року, у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15  було проведено чимало цікавих та змістовних заходів , а саме:

Бесіда «Як виховати творчого читача ?» - 6-Б клас

Читацький марафон «Читаємо без зупинки » - 3-В клас

        

Подорож «Казковий світ бібліотеки » - екскурсія 2-В класу в ОДБ

Конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей » 2-3 класи

Виставка нової літератури «Книжкова алея»

Екскурсія першокласників до бібліотеки «Школяриками ми стали до бібліотеки завітали»

 

До 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка

"Всеволод Нестайко - талановитий майстер веселих книг"

  30 січня 2020 року в бібліотеці Сп.Ш № 15 відбулися заходи до 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка  –  українського письменника, класика сучасної української дитячої літератури. Всеволод Нестайко – унікальне явище в історичній долі української книжки: він єдиний із прозаїків, які писали тільки для дітей упродовж більше ніж півстоліття залишається не лише найчастіше друкованим тиражованим автором, а й найбільше читаним і реально затребуваним. Його твори ввійшли до шкільної програми і відзначені численними преміями та нагородами. На творах В.З. Нестайка, наповнених добром та гумором, виросло кілька поколінь читачів.

  Бібліотекарем Цяпустою Г.М. разом із класними керівниками було проведено такі заходи: бесіда «Всеволод Нестайко – сонячний казкар» (4-В клас, класний керівник Хомич Н.І.), літературна година  «Сонячна усмішка в казковому світі» (6-Б клас, класний керівник Бекеша І.В.), огляд літератури книжково-ілюстративної виставки «Мандрівка у Країну Дитинства». Захід супроводжувався мультимедійною презентацією про життя та творчість українського дитячого письменника.

 

«Крути – символ українського патріотизму»

  29 січня 2020 року відзначається 102 річниця трагедії під Крутами, де у 1918 році у  нерівному бою з більшовицькими військами полягли більше трьохсот захисників Української Народної Республіки. Шкільним бібліотекарем Цяпустою Г.М. для молодших школярів було проведено годину патріотичного виховання «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». (2-В клас, класний керівник Антонюк О.О., 2-Г клас, класний керівник Саковська А.І.). Для учнів 5-Б класу (класний керівник Почтова О.В.), 6-Б класу (класний керівник Бекеша І.В.) проведена година спілкування «Їх імена у пам’яті живуть». Оформлено тематичну виставку «Пам’ятаймо Крути». Всі проведені заходи були спрямовані на виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини та пам’яті про тих, хто відстоював свободу і незалежність України.

 

 

 

20 лютого – День  Героїв Небесної Сотні

   20 лютого – особлива дата, День  Героїв Небесної Сотні. В цей день з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини у 2-В та 2-Г класах класними керівниками Антонюк О. О.,  Саковською А. І. та бібліотекарем школи Цяпустою Г.М. було проведено годину пам’яті  «Вони завжди у наших серцях» та оформлено тематичну виставку «Небесна сотня». Завдяки заходу діти не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й своєю дитячою душею відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, які в пам’яті нащадків житимуть вічно. Хочеться вірити, що «чорні сторінки» української історії стануть повчальними для підростаючого покоління, а подвиги героїв спонукатимуть молодь не розтрачати свої сили на порожнє, а плекати в собі почуття гідності, патріотизму.

 

                                                                                                   Тематична виставка «Небесна сотня»

 

 

На хвилях Шевченківських поезій

 З нагоди святкування Міжнародного Дня рідної мови у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 відбувся конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка серед учнів 1-4 класів. Серед 18 декламаторів журі визначило найкращих: Береза Максим (1-Г клас), Процюк Вероніка (2-А клас), Левченко Софія (3-Б клас), Степанчук Ангеліна (3-В клас), Мігаль Антон (3-А клас), Марченко Володимир (4-Г клас), Казначеєва Єлизавета (4-В клас), які проведуть майстер-клас з виразного читання поезій Кобзаря 06.03.2020р. для всіх учнів початкових класів.

 

2020-2021 навчальний рік 

 

   З  01.10.20 у  Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів  № 15 розпочався щорічний місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Історія людства нерозривно пов'язана з історією природи. На сучасному етапі питання традиційної взаємодії її з людиною переросло в глобальну екологічну проблему, тому сьогодні, як ніколи, важливо виховувати екологічну культуру підростаючого покоління.

  Свою екологічно-просвітницьку роботу бібліотека розпочала із книжкової виставки «Землянам – чисту планету» . Першими завітали учні 5-А класу та познайомилися з відомостями про рослинний світ, який зберігає на своїх сторінках Червона книга України.

  З 5 по 9 жовтня до місячника екологічної просвіти учнів організовано голосні поетичні читання «Природа у поезії». Діти  3 та 4 класів на свіжому повітрі, для покращення настрою та наповнення тіла енергією згадали та прочитали вголос вірші про хмаринки, річки, квіти, про велич і красу нашої рідної землі, про все, що росте і квітує на ній.

Крім того також були  проведені наступні заходи:

 • Яблуневу вікторину «Я люблю яблуко» - до Дня яблука, який відзначається 21 жовтня. - 1-Б клас, кл. кер. Михальчук О.О.
 •  
 • Екологічну вікторину «Чи знаєте ви екологічні прикмети?» - 6-А клас, кл. кер. Килюшик Ю.О.
 • Годину спілкування «За сторінками Червоної книги» - 2-Б, кл. кер. Плєхова Т. В.
 • Анкетування читачів «Довкілля і я» - 7-Б, кл. кер. Бекеша І.В.
 • Перегляд відеороликів «Збережімо нашу планету зеленою і квітучою» -7-Б, кл. кер. Бекеша І.В.

 

 

 

                                                                                                                         

 

                                                                                                  Слова росли із грунту, мов жита,

                                                                                                 Добірним зерном колосилась мова.

                                                                                                Вона як хліб. Вона мені свята.

                                                                                               І кров’ю предків тяжко пурпурова.

                                                                                                                                    Л. Костенко

  

 Любити, шанувати і плекати рідну мову святий обов'язок кожного українця. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. До цієї дати у бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!», де читачі змогли познайомитися з історією походження української мови, висловами народної мудрості.

 

 Для учнів 2-В класу (кл. кер. Головачик І.В.) було організовано конкурс-гру «Співуче українське слово».

   З учнями 4-В класу бібліотекарем школи Цяпустою Г. М. та класним керівником Петрук І.М. було проведено годину спілкування «Пізнаймо в серці рідне слово», де діти дізналися про історію виникнення писемності. Було переглянуто відеофільм «Скарби рідної мови». Учні розказували напам'ять вірші про мову Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Дмитра Білоуса, Олександра Олеся, Лесі Українки.

 

    Свято позаду, але так хочеться, щоб кожна людина усвідомила, що рідна мова – це дар божий , без якого людина не відбудеться у цьому світі. Тому давайте частіше згадувати Вольтера, який сказав: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою потрібно вивчати все життя». Тож щодня, щогодини вивчаймо і любімо нашу рідну мову!

День Гідності та Свободи у школі

  Серед  свят нашої держави  -  одним з найбільш вагомих та значимих  є День Гідності та Свободи, коли ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, події Євромайдану, Революції  Гідності. Упродовж тижня у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 проходили заходи, приурочені до цих подій.  Бібліотекарем  Цяпустою Г.М. та  вчителем історії Рижковським О.М. проведено інтегрований урок у 5-В класі  «Герої не вмирають».

 

Новорічні свята на різні смаки

 

                                                                                                                     Виставка літератури до новорічних свят

 

 

Інформаційний огляд нових видань рівненських письменників для дітей молодшого шкільного віку

 

Дорогі друзі!

У 2020 році вийшли нові книги, автори яких живуть і пишуть на Рівненщині. У цих книгах є й віршики, і цікаві оповідання, і казочки. Сподіваємося, що ви знайдете саме те, що сподобається вам.

 

Бацмай Т. Сом і сон / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Естеро, 2019. – 12 с.: іл.

Вашій увазі пропонується історія про дивовижний сон старого втомленого сома, який мріяв про нові та цікаві пригоди. Адже в спокійному ставку було все виважено, раціонально та, навіть, сумно.

Книжечка навчить цінувати дружбу, спонукатиме до роздумів, вміння позитивно сприймати навколишній світ, тішитися добрими вчинками.

 

 Демчук Р. С. Веселенькі посиденьки : фантаст. віршенята школярам і дошкільнятам / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2019. – 24 с.: іл.

Про пригоди капосної мухи, бегемота, дивовижної кольорової корови та інших тварин ви дізнаєтеся з віршів відомого рівненського письменника Романа Демчука.

 

 Демчук Р. С. Жахливі пригоди кота Воєводи : оповідки-страховинки від потішної совинки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Збірка веселих віршів про тварин – совенятко, зайців, козу рогату, злючих мух, кабана, підступного комара та інших.

 

 Колеснік М. Диво / М. Колеснік. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 32 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік, написані під час лікування у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Вони просякнуті добротою, світлом та вірою у життя.

Нетипові сюжети вражають своєю глибиною. Гарна українська мова, безпосередність і щирість думки свідчать про багатий внутрішній світ мужньої дівчинки.

 

 Лимич (Войнарович) А. Лісові вигадки : розмальовки / А. Лимич (Войнарович) ; худож. оформ. О. Мельничука. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 20 с.: іл.

«Лісові вигадки» – віршована книжка-розмальовка для тих, кого ваблять надзвичайні пригоди. У книзі розповідається про цікаве життя хижаків, які живуть у Дивовижному Лісі однією дружною родиною, допомагають один одному, незважаючи на свої, притаманні хижакам, особливості і повадки.

 

 Люліч В. Як зайченя сонечко шукало / В. Люліч ; худож. М. Марчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 15 с.: іл.

Кумедна казка про зайчика на ймення Пиріжок та про те, як воно шукало сонечко.

 

 Медведєва О. Крамниця часу / О. Медведєва ; іл. Н. Серветник. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 20 с.: іл.

Казка-новела від рівненської письменниці та майстрині Олени Медведєвої. Між рядками твору причаїлась цінність часу, про яку так оригінально до сьогодні ще ніхто не розповідав.

В одній крамниці жителі країни купують десятками років минуле життя, кільканадцятьма кілограмами майбутнє, а от теперішнє ніхто й не запитує. Одного разу до магазину завітала дівчинка, яка бажала придбати лише теперішній час. Що спонукало її до такого кроку? Книжка відкриє вам цю таємницю.

 

 Медведєва О. Таємниця з кавуновим присмаком / О. Медведєва. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 92 с.: іл.

Детективна історія про розкриття Великої Кавунової Таємниці. У книзі є і любов, і спецоперація, котра змінить життя у Холодній Країні, двійко чорних павуків, які навчалися в Гарварді та багато-багато іншого.

 

  Солтис-Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 30 с.

Кроленя Локкі й подумати не могло, що його життя наповниться надзвичайними пригодами – мандрівками у дивовижні місця, новими відкриттями, цікавими знайомствами… Але завдяки його чарівним вмінням не лише Локкі, а й його подруги, могли поринути у світ традицій, архітектури чи кулінарії народів світу.

 

 Тимчак М. М. Дарунок від Миколая : вірші для мол. та серед. шк. віку / М. М. Тимчак ; ред.-уклад. Г. Гнатюк. – Рівне : Оповідач, 2020. – 16 с.

Нова книжка віршів для дітей письменника Миколи Тимчака. Вона вчить любити калинову мову, шанувати сім’ю та родину, берегти свою Українську державу.

    11.01.2021

Для маленьких чомучок

  Навіть найрозумніша людина на світі не може пам’ятати всі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти. Великі багатства людської думки зберігаються в книгах. Довідкові книги – це книги-всезнайки, скупі і щирі одночасно. В них нема нічого зайвого і є багато потрібного. Надійний провідник у морі знань – довідкова література: енциклопедії, словники, довідники. І сьогодні ви познайомитесь із новими довідковими книгами.

 

 Бедуайєр К. 100 фактів про собак і цуценят / К. Бедуайєр ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

Чудова ілюстрована книжка познайомить читачів з представниками родини псових. Наведена різноманітна інформація про собак: читачі навчаться піклуватися про новонароджене цуценя, дізнаються про найдивовижніші породи домашніх улюбленців, про звички вовків і багато іншого, Книжка містить легенди і казки про найкращих друзів людини, а також цікаві завдання.

 

 Ганачкова П. 80 хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт / П. Ганачкова, Т. Маковська ; пер. з англ. Т. Савчинської. – К. : Книголав, 2019. – 17 с. – (Дитяча полиця).

Чому небо блакитне? Чому черв’яки вилазять назовні після дощу? Скільки кісток у людському тілі? Звідки береться вітер? І чому-чому-чому?... Якщо у вас в голові виникає безліч запитань, відкрийте цю книжку – і знайдете багато відповідей! Це книжка-гра з інтерактивними елементами. Часом вам доведеться зазирнути під віконечко, потягнути за щось або ж щось покрутити. Так ви не лише повеселитеся, а й дізнаєтесь щось нове.

 

 Гібберт К. Дитяча енциклопедія динозаврів та інших викопних тварин / К. Гібберт ; пер. з англ. Я. Головченко ; наук. ред. В. Арєнєв. – Харків. : Віват, 2019. – 128 с. – (Енциклопедія).

Ця книга – унікальний шанс вирушити в подорож доісторичною Землею і познайомитись із найзагадковішими істотами на планеті. Достовірні факти, яскраві, яскраві реалістичні ілюстрації та захопливі подробиці зроблять занурення у світ стародавніх ящерів незабутнім.

 

 Маленькі дослідники: підводний світ / пер. з англ. Т. Кузьменко. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. – (Дитяча полиця).

Книга допоможе малим дослідникам пірнути якнайглибше, щоб побачити цілком інший світ, поринути у підводне життя, познайомитися з тваринами, якими повниться океан, дізнатися, які люті хижаки та людські вчинки загрожують підводним істотам а також дослідити уламки кораблів та побачити риб, які живуть глибоко підводою.

 

 Мартін Р. Маленькі дослідники: транспорт / Р. Мартін, А. Сандерс ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. – (Дитяча полиця).

Книга допоможе маленьким дослідникам поринути у світ транспорту та дізнатися, як розмаїто можна подорожувати: на землі – велосипедами, автомобілями, автобусами, потягами, вантажівками, у повітрі – літаками, гелікоптерами, дирижаблями, в морі – яхтами, круїзними лайнерами, водними скутерами та багатьма іншими видами транспорту.

 

  Паркер С. Ілюстрована енциклопедія чомучки / С. Паркер, Б. Вільямс ; пер. з англ. А. Горобець. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 256 с.: іл.

Ілюстрована енциклопедія відповідає на багато запитань тих, хто цікавиться всім на світі. Чому на Сонці є плями? Що всередині Землі? Хто створив першу мапу? Чи може річка текти у зворотному напрямку? Як люди полювали на мамонтів? Чому вимерли динозаври? Чим живляться павуки? Яка трава найвища? Навіщо деревам кора? Скільки м’язів у людському тілі? Хто автор найдовшої опери? Коли вперше відбулися Олімпійські ігри? Книжка дасть відповідь на ці та багато інших запитань.

 

 Паркер С. 100 фактів про динозаврів / С. Паркер ; пер. з англ. А. Мішти. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

З цією чудовою книжкою ви дізнаєтеся про все, що треба знати про динозаврів, здійснити подорож у світ доісторичних монстрів. 100 фактів, приголомшливих ілюстрацій і дотепних малюнків розкриють всі таємниці про цих неймовірних рептилій, а завдяки веселим вікторинам ви перевірите свої знання.

 

 Паркер С. 100 фактів про котів і кошенят / С. Паркер ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

Книга допоможе вам придивитися ближче до потаємного життя  котів, дізнатися  про все, що треба знати про котів та кошенят. Завдяки цікавим фактам ви познайомитеся  з типовими рисами диких і домашніх котів, навчитеся піклуватися про своїх домашніх улюбленців.

  

 Сарразен О. Футбол / О. Сарразен ; пер. з фр. Д. Бібікової. – К. : Книголав, 2019. – 96 с. – (Дитяча полиця).

Футбол – ваша пристрасть? Ви мрієте стати зіркою? Чи просто вболіваєте за улюблену команду? Щоб вправно розбиратися в цій найпопулярнішій у світі грі, вам необхідно прочитати цю книжку. Тут ви познайомитеся з найвідомішими гравцями, збагнете всі правила гри, вивчите найрізноманітніші футбольні фінти та переживете разом із командою її перемоги та поразки. Ця книжка – чудовий провідник у футбольне життя для всіх маленьких спортсменів і просто шанувальників цього виду спорту.

    15.01.2021

Бібліотечні цікавинки

 

Цікаві факти про книги

  Найменшою у світі вважалася книга "Хамелеон" А.П. Чехова розміром 0,9 х 0,9 мм. Вона містить 30 сторінок по 11 рядків тексту на кожній, 3 кольорові ілюстрації. Книга була видрукувана і переплетена у 1996 р. у м.Києві.   Пізніше, завдяки бурхливому розвитку нанотехнологій, вчені-фізики з Канади створили книжку розміром 0,07 х0, 1 мм. Називається вона - "Teeny Ted from Turnip Town". Книга складається з 30 керамічних мікротаблічек, що використовуються замість паперу, а сфокусований пучок променів іонів гелію (діаметром 7 нанометрів) використовувається замість чорнила. І щоб прочитати її, потрібен електронний мікроскоп, здатний збільшувати у 8000 разів.

   Раніше найбільшою книгою у світі вважалася "Суперкнига", розміри якої становили 2,74 х 3,07 метра. Вага цієї книги - 252,6 кг і налічуває вона 300 сторінок. "Суперкнига" була видана в Денвері (штат Колорадо, США) у 1976 р. Проте в 2004 р. в Росії видали книгу під назвою "Найбільша в світі книга для малят". І хоча в ній всього 4 сторінки і 12 віршів для дітей, ця книга має воістину значні розміри. Висота книги становить 6 метрів, ширина - 3 метри, а вага цієї книги-гіганта - 492 кг.

    Найдорожчою книгою, що належить державі, вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Вона оцінена в 100 млн старих франків, виставлена в музеї сучасного мистецтва в Парижі.
  Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є так званий "Лестерський кодекс". Інша її назва - «Трактат про воду, землю і небесні тіла", створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. її купив за 24 млн доларів знаменитий засновник компанії "Microsoft" Білл Гейтс. Книга являє собою збірник думок, знахідок і висновків Леонардо да Вінчі на різні теми. Сама книга - це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.

  Дванадцять самих маленьких книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 000 слів і Конституція Франції.

   Стенографія, за допомогою якої можна записати будь-який текст у п'ять разів швидше, ніж за допомогою звичайного алфавіту, була знайдена у 63 році до нашої ери рабинею на ім'я Тіро, яка належала Цицерону.

   Одна з найбільш незвичайних у світі книг - «Божественна комедія» Данте - була написана на аркуші паперу розміром 80 х 60 см ченцем Габріелем Челані. Вона містить 14000 віршів. Якщо подивитися на лист з деякої відстані, то можна побачити барвисту карту Італії. На цю працю Челані витратив чотири роки.

   Найтовстішою друкованою книгою у світі є WIKIPEDIA. Вона являє собою збірник статей з мережі Інтернет, що її любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тому. Таким чином, паперова версія цієї книжечки склала 5000 сторінок.

   19.01.2021

 

         

                                                                                                 Соборна Україна нині незалежна, 
                                                                                                 Як квітка синьо-жовта розцвіла. 
                                                                                                  І не згубилася людська любов безмежна 
                                                                                                 До України-неньки і її буття, 
                                                                                                 Що упродовж віків нам мрію дарувала 
                                                                                                 Й наснагу іти до вільного життя. 
                                                                                                 Україно, соборна державо, 
                                                                                                Сонценосна колиско моя!

  З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi та поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, з нагоди відзначення Дня Соборності України, в нашій школі бібліотекарем Цяпустою Г.М. організовано тематичну виставку фотофактів «Без Соборності немає незалежності». Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною.

    21.01.2021

 

 

                                                                                                Всесвітній день читання вголос 

                                                              «Читання – це один з витоків мислення і розумового розвитку» 

                                                                                                                           В.А. Сухомлинський

   3 лютого учні 2-В класу (класний керівник Головачик І.В.). долучились до святкування Всесвітнього дня читання вголос.  У шкільній бібліотеці пройшов цікавий урок, на якому учні познайомилися із сучасними письменниками Рівненщини, зокрема з творчістю рівненської письменниці Олени Медведєвої. Діти із задоволенням подивилися анімацію казки «Сонечко», послухали і прочитали книжку «Золоте курча» О. Медведєвої. Читайте! Адже книги надихають, розширюють світогляд, розвивають образне і логічне мислення, вчать фантазувати, мріяти, поповнюють словниковий запас.

 

 

«Душею щира Українка»

Ніжна, але сильна духом, пройнята  прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка - неперевершений поет боротьби, поет-патріот. ЇЇ твори надихають, додають сил та впевненості. З нагоди 150-ої річниці від дня народження Лесі Українки для учнів 4-В класу бібліотекарем школи Цяпустою Г.М., кл.керівником Петрук І.М. та працівником ОДБ Козачук Н.О. проведено літературну імпрезу «Я маю в серці те, що не вмирає». Учні ознайомилися  з творчістю поетеси, переглянули фільм про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, ознайомилися з книжковою виставкою «Ти себе українкою звала», переглянули мультиплікаційний фільм «Кмітливий горобчик» за мотивами казки Л. Українки «Біда навчить».  Присутнім пропонувалося відповісти   на запитання експрес-вікторини про життя і творчість поетеси, щоб перевірити свої знання. Вікторину було доповнено літературним повідомленням про презентацію вишитої книги О. Медведєвої «Лісова пісня». На завершення зустрічі діти виконали пісню «Волинь моя, яка завжди була рідним куточком для Лесі. Цей урок дав змогу присутнім доторкнутися до колиски славетної поетеси, волинської перлини – Лесі Українки.

 

 

     2021-2022 навчальний рік

Всеукраїнський  місячник  шкільних бібліотек

    Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який тривав з 01.10  по 22.10 та проходив під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».  Були організовані різні заходи, а саме: благодійна акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», книжкова виставка «Місто дивної долі», вікторина «Чи знаєте ви своє місто? » (6-Г клас), перегляд  відеофільму «Подорож містом Рівне » - (3-Б клас), віртуальна виставка цікавих фактів Рівненщини (2-Б клас), бесіда «Пройдемося вулицями міста» (7-В клас), літературна вікторина «Вивчай і знай свій рідний край» (5-А клас). Повага до історії  України, гордість за рідний край, за відомих земляків  -  основа виховання патріотизму у дітей і підлітків. Проте, як зазначив видатний український поет  Максим Рильський, - «Мало любити свій рідний край, його треба ще і знати». Саме тому шкільна бібліотека допомагає юним читачам  розширити знання про  історію, культуру, її видатних людей, що сприяє активізації дитячого читання, спілкуванню, розвитку творчості,  адже завдяки цьому зростає інтерес до краєзнавства.

 

Вивчаємо права дітей (до Міжнародного дня прав людини)

  9-го листопада бібліотекарем Цяпустою Г.М. та кл. керівником Михальчук О.В. було проведено бесіду «Подорож у країну Права» з учнями 2-Б класу. На занятті діти з’ясували, що таке права та обов’язки дитини, з цікавістю переглянули презентацію, взяли участь у «Казковій правовій вікторині», де на прикладі героїв відомих казок дітям було роз’яснено статті Конвенції про права дитини. Школярі активно виконували завдання вікторини та презентували свої малюнки про права дитини.

   

    

                                             ЦІНА ПЕРЕМОГИ

 

  Понад 900 днів, з 1941 по 1944 роки, м. Рівне перебувало під окупацією нацистської Німеччини. 2 лютого 1944 року війська Радянської армії звільнили місто від фашистських загарбників. З тих часів минуло 78 років і ми відзначаємо цю дату, як День визволення Рівного. Про історичні події, які назавжди залишаться у нашій пам’яті в бібліотеці школи розгорнута тематична виставка «Ціна перемоги». Бібліотекар Галина Цяпуста провела інформаційну бесіду з учнями 4-В класу. Учні переглянули матеріали виставки, де побачили, як змінювалося рідне місто за останні роки. Вони ділилися власними міркуваннями і зрозуміли , що найбільша цінність  будь-якої держави – люди.

 

                                                                                                   День Героїв Небесної Сотні

   17 лютого 2022 року в молодшій школі відбулися уроки пам’яті «Небесна Сотня Білих Журавлів» (3-Б клас, кл. керівник Плєхова Т.В.) та «Небесна Сотня». Ми пам’ятаємо…» (3-Б клас, кл. керівник Кухарчук В.С.), які підготувала та провела бібліотекар Лариса Ткач. У 4-А класі (кл. керівник Лелюх Т.П.) бібліотекар Цяпуста Г.М. провела  урок мужності «Небесній Сотні шана й молитви».  Школярі дізналися про події на Майдані 2013-2014 рр., переглянули фільми про Небесну Сотню, вшанували загиблих хвилиною мовчання та продекламували вірші хвали і вдячності Героям. З великою увагою та цікавістю роздивлялись ілюстрації, задавали питання  та закарбували у пам’яті гасло «Герої не вмирають!» - «Героям шана і низький уклін за подвиг!».

 Бережемо мову калинову

 

  У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого бібліотекарем Галиною Цяпустою та класним керівником 2-Б класу Михальчук О.В. проведено свято рідної мови «У світі мови чарівної», класними керівниками  2-А класу Фірсовою О. В та в 3-Б класу Плєховою Т.М.   - годину спілкування «Чарівні звуки твої, мово!». Діти прослухали про тернистий шлях нашої мови, підготували тематичні малюнки, записували вислови відомих людей про мову, читали вірші, прислів’я про мову, переглянули фільм «Наша мова – калинова!». У 1-Г класі відбулося свято рідної мови «Мова – це серце народу», яке підготували і провели бібліотекар школи Лариса Ткач та вчитель Марина Кирильчук. Діти декламували вірші, відгадували загадки, пригадали прислів’я, а також цікаві факти про рідну українську мову.