Рівненська спеціалізована

школа І-ІІІ ступенів №15

Вихованці Сп.Ш № 15 - учасники освітнього проекту «Ми є молодими Коперниками»

 За підтримки Товариства польської культури на Рівненщині ім. Владислава Реймонта з метою участі в освітньому проекті «Ми є молодими Коперниками» 12 листопада  2019 року  учні Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 відвідали Уряд Маршалковський Вармінсько-Мазурського Воєводства (республіка Польща). Під час екскурсії діти ознайомилися з роботою органів місцевого самоврядування та обговорили проект «Коперник CoperniCoin». Як розповів пан Мацєй Булковський, директор Департаменту інформаційних технологій, Микола Коперник є першовідкривачем будови нашої сонячної системи.  Польський учений зробив відкриття, яке мало найбільший вплив на історію людства: висунув революційну теорію про те, що саме Сонце, а не Земля знаходиться в центрі світу, а навколо нього рухаються планети, у тому числі й Земля зі своїм супутником Місяцем. Віддаючи належне великому вченому, було вирішено використати новітні технології для  ознайомлення з туристичними цінностями Вармії і Мазур, спадщиною Миколи Коперника. Адже саме тут, в Ольштині, відомий астроном написав першу частину відомого Трактату про перетворення небесних сфер. У рамках заходу діти переглянули мультимедійну презентацію, поспілкуватися з представниками уряду, поставили запитання розробникам токену «Шлях М.Коперника». На завершення зустрічі дітям вручили подарунки та сувеніри.

 

                                         Автор: Мальчевська Т.П., вчитель польської мови та літератури

 

Вчимо жити у безпечній країні

   Убезпечення життя і здоров’я  дітей – це необхідна умова існування Нової української школи, що гарантується  належним рівнем превентивного виховання, яке є одним із  завдань усіх педагогічних працівників. І для цього у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15  щорічно проводиться місячник превентивно-правового виховання, в рамках якого здобувачі освіти уже другий рік поспіль долучаються до Всеукраїнського Тижня  безпеки дорожнього руху, що цьогоріч тривав з 11 по 15 листопада, до якого долучилися всі вихованці 1-11 класів. За цей період оформлено виставку малюнків «Увага! Діти на дорозі!» (1-4 класи), проведено математичний ребус «Трикутник безпеки на дорозі» (5-Б клас), виховну годину "Безпека дорожнього руху" (5-В клас), триетапну вікторину «Безпека пішохода», «Безпека пасажира», «Безпека велосипедиста» (8-Б клас), ігри «Веселий світлофор» (2-4, 5 класи), «Бі-біп» (4-А клас), зустрічі з працівниками патрульної поліції (7 класи), Єдиний Національний урок «Безпечна країна» (1-11 класи). Учні складали пам’ятки про поводження на дорогах,  відгадували загадки,  інсценували можливі небезпечні ситуації (1-4 класи), переглянули відеоматеріали «Ми – учасники дорожнього руху» (7-В клас), взяли участь у практикумі «Виховані пішоходи» (7-А, 7-В, 9-В класи). На базі шкільної бібліотеки організовано  тематичну виставку «Ми пішоходи». Усі проведені заходи були спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до себе, опрацювання правил  дорожнього руху, виховання культури пішохода. 

                                                 Автор: Верхова І.П., заступник директора з навчально-виховної роботи

У Рівному відзначили 101 річницю незалежності Польщі

 День незалежності будь-якої країни  - це найбільше її свято. Але надзвичайно приємно, коли його відзначають ще й у сусідніх державах. Так, 11 листопада з нагоди Дня Незалежності Польщі відбулися дійства і в нашому місті, до яких долучилися вихованці  Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів  №15 та їхня вчителька польської мови Мальчевська Тетяна Петрівна.

 У рамках співпраці Сп.Ш 15 та Товариства Польської культури ім. Вл.Реймонта до цієї знаменної дати було підготовлено і проведено урочистий концерт, у якому взяли участь учні школи. Надзвичайно тепло члени Товариства та їхні гості сприйняли виступи найменших учнів, які виконували пісні  польською мовою і продемонстрували високий рівень володіння мовою дружньої держави. На свято завітала  віце-консул Республіки Польща в місті Луцьку Анета Ксель, яка відзначила рівень підготовки наших вихованців та побажала учням успіхів, а батькам та педагогам - натхнення у вихованні підростаючого покоління.

 

   Автор: Мальчевська Т.П., вчитель польської мови та літератури

Школа відкриває двері майбутнім першокласникам

   Надворі осінь, а вихователі і вчителі вже турбуються про початок нового навчального року. Сьогодні, 12 листопада 2019 року, у рамках співпраці з ДНЗ №8 відбулася екскурсія по Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 вихованців підготовчої групи. Малята побували у навчальних кабінетах, бібліотеці, гімнастичній залі, їдальні. Під час екскурсії діти активно спілкувалися з учителями, учнями, які минулого року відвідували їхній дитячий садочок. Екскурсанти стали учасниками заходів, які відбувалися у школі у рамках проекту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Вихованці 4-А класу, відзначаючи день гарбуза, показали інсценізацію «Ходить гарбуз по городу», яку переглянули і учні 1-3 класів, і гості.

 

                                                   Автор: Сорокіна О.І., заступник з навчально-виховної роботи

 

Рідна мова в рідній школі

І у будні, і у свята

Всі ми рухаємсь завзято.

Любим  рух, бо хочем ми

Буть здоровими людьми

 

   В Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 стало доброю традицією відзначати День української писемності та мови різноманітними заходами. Учні початкових класів провели хвилинки української поезії. Вони декламували улюблені вірші.  Ранкові зустрічі у 1-2  класах були присвячені вивченню приказок і прислів’їв про рідну мову. У рамках  проекту  «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»  проведено руханки під  українські народні пісні.

                                     Автор: Сорокіна О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи