Рівненський ліцей №15

Рівненської міської ради

Ріднеє слово – це твердая криця

  Трагічні події, що вже понад 8 місяців змушують страждати Україну, довели навіть найбільшим  скептикам, що мова має чи не найважливіше значення у формуванні національної свідомості, громадянської позиції та загалом у сприйнятті власного «Я». Саме тому з особливим трепетом відзначаємо у 2022 році День української писемності та мови, який за традицією припадає на проведення Тижня української мови.

  Упродовж 7-11 листопада учні 7-11 класів брали участь в орфографічних хвилинках, переглядали навчальні відеоролики «Цікаві факти про українську мову» (7 клас), «Історія розвитку української мови» (8 клас), «56 заборон мови» (9 клас), «Що таке українська мова?» (10-11 класи), «9 листопада – День української мови та писемності» (7-11 кл.); декламували вірші  – і відомих поетів, і власні – про мову, про Україну (1-В кл., вч. Тишина В.В., 2-В кл., вч. Петрук І.М, 2-Г кл., вч. Кирильчук М.М., 3-А кл., вч. Фірсова О.В., 3-В клас, вч. Гаврилюк В.В., 3-Г кл., вч. Русальчук Н.І., 4-Б кл, вч. Плєхова Т.В., 4-В кл., вч. Головачик І.В., 4-Г кл., вч. Кухарчук В.В.); створювали хмаринки слів та плакати за допомогою мнемотехніки (5 кл., вч. Сохацька А.І., Давидюк Д.П.), малюнки та поробки «Люблю рідну мову» (1-А кл., вч. Лелюх Т.П., 1-Б кл., вч. Тишина В.В.); брали участь у флешмобі «За що я люблю українську мову», онлайн-грі «Як говорити українською» за допомогою Інтернет-ресурсу mova.ua (вч. Бабак І.В. 9-Б, 9-В кл.), офлайн-грі «Солов’їне шоу» (7-8, 10-11 кл., вч. Мельничук О.Л., Куксова Г.М., Давидюк Д.П.), вікторині «Мово, моя солов’їна» за участі Рівненської обласної бібліотеки для молоді (7-8 кл, вч. Мельничук О.Л.); оформили виставку «Намалюй рідну мову» (5-6 кл.). Старшокласники разом із своїми наставниками долучилися до проведення Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, а десятикласники відвідали виставу «Мартин Боруля» Рівненського академічного музично-драматичного театру (вч. Давидюк Д.П.).

  Також упродовж тижня проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури та І етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

   В той час, коли Україна веде запеклу боротьбу проти російських загарбників, ми все більше розуміємо, що мова – це дійсно душа народу, виболена, виплекана, загартована, це ознака єдності нації, це те, що допоможе нам здобути перемогу, це зброя кожного, хто володіє українським словом.

Слово, моя ти єдиная зброє,

Ми не повинні загинуть обоє!

Може, в руках невідомих братів

Станеш ти кращим мечем на катів.

                                                                                                                                          Леся Українка