Рівненська спеціалізована

школа І-ІІІ ступенів №15

Юні екскурсоводи

 

Гурток «Юні екскурсоводи»

 

 Графік роботи

П'ятниця  15:15 – 16:00

                   16:10-16:55

Субота   10:00 – 10:45

              10:55- 11:40

 

Керівник гуртка: Солімчук Олена Іванівна

  Історичне краєзнавство – сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України та світу, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок.

  У школі працює гурток "Юні екскурсоводи" на базі музею школи «Матеріальної та духовної культури Рівного», створеного у 1995 році. Керівник гуртка Солімчук Олена Іванівна. Метою гуртка «Історичне краєзнавство» є  реалізація інтересів вихованців у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України, формування краєзнавчих знань, умінь, навичок засобами позашкільної освіти. За 2012-2017 н.р. було підготовлено 44 екскурсоводи. Юні краєзнавці залучаються до проведення екскурсій для учнів та гостей школи. Гуртківцями практикується проведення виїзних екскурсій (у навчальних класах школи). Вихованці гуртка систематично беруть участь у конкурсах, які проводяться на міському, обласному та Всеукраїнському рівнях і стають переможцями та призерами: "Моя Батьківщина Україна," "Чім чудес Рівного", конкурс екскурсоводів-краєзнавців. У 2016-2017н.р. вони взяли участь у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів шкільних музеїв "Край, в якому я живу». На обласному етапі робота "Про Рівне крізь віки з любов'ю", де зайняли ІІ  місце. За звітний період зібрано систематизовано матеріали та розроблено екскурсії про діячів культури Рівного: "Учитель та митець від бога" (Гаврюшенко Атталія Матвіївна), "Із багатьох начал він вибрав лише два – служіння Мельпомені й Україні" (Народний артист України Гаврюшенко Анатолій Якович). Створені експозиції "Гордість школи" (про відомих випускників школи) та  "Натхнений будівничий школи" (про першого директора школи Невражина Володимира Сергійовича). У 2016 році створено нову експозицію про випускників школи Мірошника В'ячеслава Володимировича, який загинув в зоні АТО, та Фідрю Григорія Олеговича - співзасновника волонтерської організації «ДАР»,  «Про героїв славу збережемо!», яку урочисто  відкрито 5 жовтня 2016 року. Пошукова та краєзнавча робота має велике значення в процесі виховання учнів, сприяє розвитку їх творчих інтересів, розширює світогляд школярів, формує активну громадянську позицію, спонукає вести здоровий спосіб життя, є засобом підвищення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

   Гурток «Юні екскурсоводи»  займається підготовкою екскурсоводів шкільного музею, розробкою різних видів екскурсій. Упродовж 2019-2020 навчального року  були зібрані матеріали та розроблені екскурсії  про історію школи,  вчителів-ветеранів, відомих випускників.